Wybór optymalnej spacerówki dla naszego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zostałeś rodzicem po raz pierwszy najprawdopodobniej nie wiesz na co zwrócić największą uwagę i co jest istotne w późniejszym użytkowania wózka spacerowego. Przeważnie gdy kupujemy pierwszy wózek to kierujemy się albo opiniami rodziny lub znajomych lub rozpoznawalnoś...

Wybór optymalnej spacerówki dla naszego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zostałeś rodzicem po raz pierwszy najprawdopodobniej nie wiesz na co zwrócić największą uwagę i co jest istotne w późniejszym użytkowania wózka spacerowego. Przeważnie gdy kupujemy pierwszy wózek to kierujemy się albo opiniami rodziny lub znajomych lub rozpoznawalnością marki.

  • Czy interesuje nas wózek spacerowy, który daje możliwość podpięcia gondoli lub fotelika samochodowego. Zazwyczaj większość droższych wózków posiada możliwość wpięcia adapterów, za pomocą których dopinamy fotelik lub gondolę.
  • Podstawowe parametry, takie jak wymiary i waga  powinny być brane pod uwagę przy wyborze optymalnego wózka.
  • Niektóre wózki mają możliwość zainstalowania wkładki redukcyjnej dla niemowlaka, dzięki czemu można wozić w nim dziecko praktycznie od urodzenia. Jest to ciekawe rozwiązanie dla rodziców których dzieci urodzą się w ciepłych miesiącach.
  • Jeśli dziecko ma w wózku ucinać sobie dłuższe drzemki to warto zwrócić uwagę na siedzisko. Jego najważniejsze cechy to długość, szerokość oraz możliwość rozłożenia do pozycji leżącej. Co się tyczy wyściółki to jest to kwestia drugorzędna. Zawsze można dokupić matę do wózka, która zwiększa komfort snu.
  • Koła i amortyzacja to kolejna kwestia którą należy rozważyć. Zazwyczaj wózki posiadają kilka typów kół: zwykłe plastikowe, bezobsługowe żelowe oraz gumowe dmuchane. Gdy wózkiem planujemy używać wózka tylko w mieście to plastikowe koła w zupełności wystarczą. Gdy wózek spacerowy jest kupowany z myślą o długich spacerach po nierównych nawierzchniach, to gumowe dmuchane kółka będą w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem.
  • Daszek przeciwsłoneczny to ważna rzecz, a jeśli posiada on jeszcze dodatkowy filtr przeciwsłoneczny, to lepiej będzie chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV.
  • Dodatkowe akcesoria dołączone do wózka spacerowego mogą stanowić dużą zachętę do wyboru konkretnego modelu. Z przydatnych rzeczy na pewno przyda się uchwyt na kubek, folia przeciwdeszczowa oraz osłona na nóżki, która ochroni dziecko w zimniejsze dni.
Więcej

Wózki spacerowe Jest 109 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 109 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 109 elementów