Recaro Mako Elite i-Size Zobacz większe
Recaro Mako Elite i-Size
Recaro Mako Elite i-Size Recaro Mako Elite i-Size Recaro Mako Elite i-Size Recaro Mako Elite i-Size Recaro Mako Elite i-Size Recaro Mako Elite i-Size Recaro Mako Elite i-Size Recaro Mako Elite i-Size

Recaro Mako Elite i-Size

Nowy produkt

Mako Elite to fotelik Recaro dla starszych dzieci zgodny z i-Size. Jest on odpowiedni dla dzieci od 100 cm wzrostu.

Mako Elite zapewnia wygodną podróż na foteliku z wysuwanym podnóżkiem, a miękkie piankowe siedzisko idealnie dopasowuje się do dziecka.

Mako Elite to ponadprzeciętne bezpieczeństwo, oraz komfort, za który odpowiada między innymi system wentylacji i wbudowany system audio.

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

1 069,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Wzrost dziecka 100 cm - 150 cm
Waga dziecka 15 kg – 36 kg
Wieka dziecka od 3,5 lat do 12 lat
Montaż Przodem do kierunku jazdy - złącze IsoFix, 3-punktowy pas samochodowy.
Wzór Prime Silent Grey
Wysokość 60,5-80,5 cm,
Szerokość 44 cm
Głębokość 47-53 cm
Waga 7,2 kg

Mako Elite to fotelik dziecięcy zgodny z normą i-Size. Jest to jeden z pierwszych foteli i-Size dla starszych dzieci, wcześniej producenci koncentrowali się głównie na nosidłach i fotelikach do 4 lat. Recaro, niewiele później po przełomowym BeSafe iZi Flex FIX i-Size, wprowadził konstrukcję dla starszych dzieci zgodną normami i-Size.

Konstrukcja fotelika Recaro jest trochę inna niż BeSafe iZi Flex FIX i-Size. Nie posiada on pasa krokowego, który przejmuje siły działające podczas wypadku. Konstrukcja Mako Elite opiera się na podłokietnikach, pod którym prowadzi się 3-punktowy pas samochodowy, i które w razie wypadku, wspólnie z pasem, przejmują siły działające na dziecko.

Dodatkowo norma i-size nakłada na producenta wysokie wymagania które oczywiście Recaro Mako Elite spełnia.

1.) Dotyczące ochrony przed uderzeniem bocznym, realizowane przy pomocy dodatkowych osłon bocznych, Recaro Mako Elite ma aż trzy strefy odpowiedzialne za minimalizowanie skutków uderzeń bocznych.

2.) Prostej i bezpiecznej instalacji dzięki złączom ISOFIX, montaż ma być prosty i szybki, tak aby mógł sobie z nim poradzić nawet niedoświadczony użytkownik.

3.) Kompatybilności ze wszystkimi fotelami samochodowymi opatrzonymi logo i-Size, rodzic nie musi się martwić czy fotelik Mako Elite będzie pasować do samochodu czy nie. i-Size jest gwarantem, że wszystko będzie dopasowane.

4.) Kompatybilności praktycznie ze wszystkimi siedzeniami samochodowymi ze złączami ISOFIX, niezależnie od nachylenia kanapy.

Fotelik występuje również w uproszczonej wersji, Recaro Mako, w której producent zrezygnował z dodatkowych wewnętrznych zabezpieczeń SMART PROTECTION WINGS, systemu audio, systemu wentylacji i wysuwanego podnóżka. Fotelik Recaro Mako jest zgodny z i-Size.

SYSTEM WENTYLACJI

Za odpowiednią cyrkulację powietrza w foteliku odpowiadają otwory w zewnętrznej skorupie i wstawki z siatki w tapicerce fotelika. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie będzie pocić się w trakcie podróży. W połączeniu z miękkim i wygodnym siedziskiem Recaro zapewnia bardzo wysoki poziomu komfortu i dobrego samopoczucia.

Recaro Mako Elite i-Size

OCHRONA BOCZNA ASP

Odpinane ochraniacze boczne można łatwo i szybko zamontować na foteliku po stronie drzwi. W przypadku zderzenia bocznego pochłaniacze energii ASP zmniejszają siłę działającą na dziecko zapewniając jeden z najwyższych poziomów ochrony.

Recaro Mako Elite i-Size

Odpinane ochraniacze boczne należy zawsze instalować po stronie drzwi, aby zapewnić najlepszą możliwą ochronę. Dodatkowe boczne ochraniacze są wymagane przez przepisy i-Size.

ZAGŁÓWEK Z REGULACJĄ WYSOKOŚCI

W miarę wzrostu dziecka utrzymanie ergonomicznej postawy jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju. Oparcie z regulacją wysokości i zintegrowanym zagłówkiem pozwala na maksymalny komfort siedzenia, wspiera prawidłową postawę i dzięki zoptymalizowanemu prowadzeniu pasów, zwiększa bezpieczeństwo podczas każdej podróży.

Recaro Mako Elite i-Size

SMART PROTECTION WINGS

Wewnętrzne ochraniacze na wysokości ramion dostosowują się do wzrostu dziecka i zapewniają, małym podróżnikom jeszcze więcej bezpieczeństwa oraz wyjątkową wygodę podróży. A co najważniejsze: ochraniacze barkowe w sprytny sposób rosną wraz z dzieckiem dzięki regulowanemu oparciu – do 12 roku życia lub wysokości 150 cm.

Recaro Mako Elite i-Size

Wysuwany podnóżek

Podnóżek można dostosować do wzrostu dziecka tak, aby zapewnić mu optymalne wsparcie. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych dzieci.

Głośniki w zagłówku

Fotelik posiada wbudowane w zagłówku głośniki, przez które można puszczać muzykę lub bajki z telefonu komórkowego przez gniazdo słuchawkowe. Recaro Mako Elite i-Size posiada specjalną kieszonkę z boku fotelika, w której można umieścić telefon komórkowy.

Montaż fotelika

Montaż fotelika jest bardzo prosty, wystarczy tylko zamocować go w zaczepach IsoFix, Recaro Mako Elite i-Size pasuje do większości samochodów.

Rodzaje tapicerki

Fotelik jest sprzedawany w 8 wersjach kolorystycznych. Wersje kolorystyczne dzielą się na dwie grupy - Select i Prime. Wersje z tapicerkę Prime są o 70 złotych droższe od Select. 

Różnice między Select a Prime

Serię Select charakteryzują wytrzymałe tkaniny i jasne kolory. Tkaniny z gamy Prime charakteryzują się miękkością i przyjemnością, a także luksusowym wyglądem.

Kolory Select:

  • - Night Black - czarny
  • - Teal Green - zielony
  • - Pacific Blue - niebieski
  • - Garnet Red - czerwony

Kolory Prime:

  • - Mat Black - czarny
  • - Silent Grey - szary
  • - Sky Blue - niebieski
  • - Pale Rose - różowy

Więcej informacji wkrótce

Więcej informacji wkrótce

Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego:

dzidziusbochnia@onet.pl

+48 14 611 39 87

+48 504 171 520

+48 503 104 623

Produkty powiązane