Bezpieczne Foteliki

Catalog

Włączone filtry:
Kategorie
Dostępność
Stan:
Producent

Informacja

Kategorie

Szukaj

Foteliki samochodowe to obowiązkowe wyposażenie samochodu w którym przewożone są dzieci. Do niedawna foteliki wybierało się wg grup wagowych, w zależności od masy ciała dziecka dobierało się odpowiednie nosidło lub fotelik samochodowy. I tak nosidła występowały w dwóch grupach wagowych 0-13 kg i 0-18 kg. Jeśli natomiast ktoś potrzebował typowego...

Foteliki samochodowe to obowiązkowe wyposażenie samochodu w którym przewożone są dzieci. Do niedawna foteliki wybierało się wg grup wagowych, w zależności od masy ciała dziecka dobierało się odpowiednie nosidło lub fotelik samochodowy. I tak nosidła występowały w dwóch grupach wagowych 0-13 kg i 0-18 kg. Jeśli natomiast ktoś potrzebował typowego fotelika dla niemowlaka i noworodka wybierał grupę wagową 0-25 kg.

Foteliki samochodowe z popularnego zakresu 9-18 kg to idealne rozwiązanie dla dziecka do 4 roku życia. Mniej popularna grupa wago wa 9-25 kg pozwalała na dobór fotelika na dłużej, ale kosztem komfortu dziecka. 

Dla starszych dzieci powstały dwie grupy 9-36 kg i 15-39 kg, które teoretycznie powinny pasować aż do momentu w którym dziecko nie będzie musiało używać fotelika samochodowego.

Norma i-Size

Nowe regulacje dotyczące przewożenia dzieci w samochodach poszły trochę inną drogą. Przy wyborze fotelika pod uwagę brany jest wzrost dziecka.

Dla noworodków i niemowlaków

I tak, dla noworodków mamy dwie grupy wzrostowe, nosidełka od 40-45 cm do 70-75 cm, czyli do 1 roku, oraz od 40-45 cm do 83 cm do około 1,5 roku. Przy wyborze nosidła warto zwrócić uwagę czy posiada ono tak dodatek jak wkładka redukcyjna, która pozwala przewozić dzieci o wzroście 40-50 cm. Typowy fotelik czy nosidło dla wcześniaków zawsze jest wyposażony we wkładkę redukcyjną.

Wszystkie nosidła z homologacją i-Size są ustawiane tyłem do kierunku jazy, niezależnie od sposobu mocowania, czy to pasami samochodowymi czy też przy pomocy bazy IsoFix.

Dla maluchów

Dzieci do około 4 roku życia powinny być przewożono w fotelikach przewidziany do wzrostu 105 cm. W tej grupie nie występują już nosidła samochodowe. Ten przedział wzrostowy ma sztywno określony limit górny natomiast dolny zaczyna się nawet od 40-45 cm. Oczywiście foteliki obejmujący duży zakres wzrostu są wyposażone we wkładkę redukcyjną.

Dla starszych dzieci

Starsze dzieci przewożona są w fotelikach do wzrostu 150 cm. Obecnie nie ma na rynku wielu modeli z tego zakresu. Pionierem w tej grupie jest BeSafe z modelem IZI Flex Fix.

Bezpieczeństwo

Każdy fotelik sprzedawany w Polsce musi mieć homologacje, jednak przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, żeby posiadał on również zaliczone testy zderzeniowe. Najbardziej znaną instytucją przeprowadzającą takie testy jest Niemiecki ADAC. Najwyżej oceniane foteliki posiadają również Test Plus, przyznawany przez Szwedzki instytut VTI.

Producenci

Jednym z czołowych producentów fotelików samochodowych dla starszych dzieci jest BeSafe.

 • BeSafe to renomowana norweska firma produkująca bezpieczne foteliki samochodowe. Niezależne testy, w szczególności Test Plus, testy ADAC pokazują, że BeSafe jest liderem bezpieczeństwa w Europie. Firma skupi się na udoskonalaniu produktów dlatego już w fazie badawczej założenia są o 40-50% bardziej rygorystyczne niż przewidują to obowiązujące normy dla fotelików samochodowych. Jednym z atutów BeSafe jest to, że wymienia powypadkowe foteliki na nowe, po przedstawieniu protokołu wypadku z Policji.

Maxi-Cosi, najbardziej rozpoznawalna marka fotelików i nosideł samochodowych.

 • Foteliki Maxi-Cosi spełniają najbardziej surowe wymagania jakościowe i zapewniają niezwykły komfort użytkowania. Przy konstruowaniu i produkowaniu fotelików Maxi-Cosi bierze pod uwagę również środowisko naturalne. 

Recaro czyli niemiecka jakość i bezpieczeństwo.

 • Recaro to niemiecka marka premium, która w świecie fotelików znana jest z takich cech jak bezpieczeństwo, jakość i wzornictwo. 

Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy foteliki samochodowe dla starszych dzieci takich producentów jak Chicco, Gracco, CotoBaby, Caretero, Kinderkraft, Cybex.

Więcej

Bezpieczne Foteliki Jest 124 produktów.

Podkategorie

 • Nosidełka (0-13kg)

  Przed wyborem nosidła dla niemowlaka należy przeanalizować kilka czynników. Ogólnie foteliki dla niemowlaków i noworodków możemy podzielić na trzy grupy. 

  1.) Małe nosidła dla dzieci o wadze 0-13 kg, które posłużą do ukończenia pierwszego roku życia.

  2.) Większe nosidła w kategorii wagowej 0-18, które powinny wystarczyć do momentu, w którym dziecko ukończy 1,5 roku.

  3.) Duże foteliki 0-25 kg, w których dziecko pojeździ nawet do czwartego roku życia. Z racji wagi nie są one mobilne, tak jak nosidła.

  Wszystkie z wymienionych powyżej fotelików samochodowych i nosideł, dołączona jest wkładka redukcyjna, która pozwala na przewożenie wcześniaka lub noworodka.

  Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że wszystkie foteliki z tego zakresu wagowego montowane są tyłem do kierunku jazdy.

  Bezpieczeństwo

  Najważniejszym z czynników decydujących o wyborze nosidełka powinno być bezpieczeństwo. Dlatego należy wybierać nosidła, które zostały zbadana w testach zderzeniowych. Najpopularniejsze crash testy przeprowadza niemiecki ADAC, który przyznaje oceny od 1 do 5. W Polskich warunkach oceny "przelicza się" na gwiazdki. Im więcej gwiazdek tym lepiej. Drugim popularnym certyfikatem potwierdzającym bezpieczeństwo jest szwedzki "Test Plus". Warto wspomnieć, że ten certyfikat posiada tylko kilka fotelików montowanych tyłem do kierunki jazdy, w tym BeSafe iZi Kid X3 i-Size+SIP+ oraz BeSafe iZi Plus X1 + SIP+, które są w ciągłej sprzedaży w naszym sklepie.

 • dla malucha

  Ta grupa obejmuje foteliki dla dzieci od około 1,5 roku do ukończenia 4 lat. Warto zaznaczyć, że foteliki z tej grupy, dzięki wkładce redukcyjnej mogą mogą posłużyć o wiele dłużej.

 • Dla starszego dziecka

  Foteliki samochodowe dla dzieci, które ukończyły 4 lata. Kategoria zawiera podkategorie wagowe do 36 kg czyli 9-25, 9-36, 15-36 oraz wzrostową powyżej 105 cm, wg homologacji i-Size.

  Nasza oferta skupia się na fotelikach dla dzieci homologowanych wg najnowszej normy i-Size.

  i-Size to europejska norma dotycząca bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Weszła ona w życie w 2013 roku i gwarantuje dodatkową ochronę głównie dzięki wprowadzeniu obowiązku przewożenia dzieci tyłem di kierunku jazdy do 15 miesiąca życia, zamiast 9-12 miesiąca życia, jak to było to ujęte w poprzedniej regulacji Unii Europejskiej.

  Foteliki i-Size dla starszych dzieci są projektowane tak, aby zapewnić jak większą ochronę głowy, producenci skupili się też na ochronie bocznej SIP+ (Side Impact Protection+), która zamontowana na boku fotelika od strony drzwi samochodu zwiększa ochronę w przypadku uderzenia w bok.

  Jednym z czołowych producentów fotelików samochodowych dla starszych dzieci jest BeSafe.

  • BeSafe to renomowana norweska firma produkująca bezpieczne foteliki samochodowe. Niezależne testy, w szczególności Test Plus, testy ADAC pokazują, że BeSafe jest liderem bezpieczeństwa w Europie. Firma skupi się na udoskonalaniu produktów dlatego już w fazie badawczej założenia są o 40-50% bardziej rygorystyczne niż przewidują to obowiązujące normy dla fotelików samochodowych. Jednym z atutów BeSafe jest to, że wymienia powypadkowe foteliki na nowe, po przedstawieniu protokołu wypadku z Policji.

  Recaro jakość i bezpieczeństwo w wersji premium.

  • Recaro to to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek premium, która w świecie fotelików samochodowych znana jest z takich cech jak bezpieczeństwo, jakość wykonania i wzornictwo. 

  Maxi-Cosi, najbardziej rozpoznawalna marka fotelików i nosideł samochodowych.

  • Foteliki Maxi-Cosi spełniają najbardziej surowe wymagania jakościowe i zapewniają niezwykły komfort użytkowania. Przy konstruowaniu i produkowaniu fotelików Maxi-Cosi bierze pod uwagę również środowisko naturalne. 

  Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy foteliki samochodowe dla starszych dzieci takich producentów jak Chicco, Gracco, CotoBaby, Caretero, Kinderkraft, Cybex.

 • Bazy do fotelików
 • Akcesoria
 • podstawki samochodowe...
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 124 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 124 elementów