Wózki, ze względu na przeznaczenie możemy ogólnie podzielić na spacerowe, lub wielofunkcyjne. Spora grupa rodziców wybiera wózki wielofunkcyjne, które na jednym stelażu dają możliwość zainstalowania zarówno siedziska spacerowego oraz gondoli. Taki zestaw to 2w1, natomiast jeśli dołączymy do tego nosidełko, wówczas wózek będzie 3w1 - na ramie wóz...

Wózki, ze względu na przeznaczenie możemy ogólnie podzielić na spacerowe, lub wielofunkcyjne. Spora grupa rodziców wybiera wózki wielofunkcyjne, które na jednym stelażu dają możliwość zainstalowania zarówno siedziska spacerowego oraz gondoli. Taki zestaw to 2w1, natomiast jeśli dołączymy do tego nosidełko, wówczas wózek będzie 3w1 - na ramie wózka będzie można przewozić również fotelik dla najniższej grupy wiekowej. Jeśli ten fotelik będzie miał również bazę, wówczas zestaw będzie 4w1. W takim wypadku ważne, aby nosidło pasowało na ramę, albo bezpośrednio, albo przez adaptery.

Więcej

Wózki Jest 281 produktów.

Podkategorie

 • Wózki wielofunkcyjne

  Wózki wielofunkcyjne są idealnym rozwiązaniem dla rodzica, który planuje przewozić w tym samym wózku dziecko od urodzenia do okresu w którym dziecko skończy 3 lata. Większość spacerówek w wózku 2w1 jest przystosowane do przewożenia malucha o wadze do 15 kg.

  Właśnie dlatego wózki wielofunkcyjne cieszą się dużą popularnością. Bardzo często rodzice wybierają wózek 2w1, ponieważ dziecko bardzo szybko rośnie a zakup osobnej gondoli byłby z ekonomicznego punktu widzenia nieopłacalny.

  Początkowo dziecko będzie korzystać tylko gondoli, która będzie służyć jako pojazd na spacery oraz dodatkowe miejsce do spania w domu. Po kilku miesiącach wózek głęboki nie będzie już przydatny, ponieważ dziecko będzie obserwować otaczający je świat ze spacerówki.

  Wózek 2w1 można rozbudować o fotelik / nosidełko do przewożenia dzieci. Wówczas taki zestaw nazywa się 3w1. Gdy w komplecie znajdzie się też baza isofix, wówczas zestaw będzie 4w1.

  Część rodziców dobiera sobie do wózka 2w1 fotelik dla noworodka innego producenta niż wózek. Nosidła z zestawu 3w1 nie mają zazwyczaj atestów uznanych organizacji, takich jak ADAC, nie bada się ich w testach zderzeniowych. Dlatego praktycznie każdy stelaż z zestawu 2w1 oferuje możliwość zamontowania solidnego nosidła Maxi Cosi, Besafe czy Avionaut. Instalację można dokonać przy pomocy adapterów dołączonych do zestawu lub dokupionych osobno.

 • Wózki spacerowe

  Wybór optymalnej spacerówki dla naszego dziecka nie jest łatwym zadaniem. Jeśli zostałeś rodzicem po raz pierwszy najprawdopodobniej nie wiesz na co zwrócić największą uwagę i co jest istotne w późniejszym użytkowania wózka spacerowego. Przeważnie gdy kupujemy pierwszy wózek to kierujemy się albo opiniami rodziny lub znajomych lub rozpoznawalnością marki.

  • Czy interesuje nas wózek spacerowy, który daje możliwość podpięcia gondoli lub fotelika samochodowego. Zazwyczaj większość droższych wózków posiada możliwość wpięcia adapterów, za pomocą których dopinamy fotelik lub gondolę.
  • Podstawowe parametry, takie jak wymiary i waga  powinny być brane pod uwagę przy wyborze optymalnego wózka.
  • Niektóre wózki mają możliwość zainstalowania wkładki redukcyjnej dla niemowlaka, dzięki czemu można wozić w nim dziecko praktycznie od urodzenia. Jest to ciekawe rozwiązanie dla rodziców których dzieci urodzą się w ciepłych miesiącach.
  • Jeśli dziecko ma w wózku ucinać sobie dłuższe drzemki to warto zwrócić uwagę na siedzisko. Jego najważniejsze cechy to długość, szerokość oraz możliwość rozłożenia do pozycji leżącej. Co się tyczy wyściółki to jest to kwestia drugorzędna. Zawsze można dokupić matę do wózka, która zwiększa komfort snu.
  • Koła i amortyzacja to kolejna kwestia którą należy rozważyć. Zazwyczaj wózki posiadają kilka typów kół: zwykłe plastikowe, bezobsługowe żelowe oraz gumowe dmuchane. Gdy wózkiem planujemy używać wózka tylko w mieście to plastikowe koła w zupełności wystarczą. Gdy wózek spacerowy jest kupowany z myślą o długich spacerach po nierównych nawierzchniach, to gumowe dmuchane kółka będą w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem.
  • Daszek przeciwsłoneczny to ważna rzecz, a jeśli posiada on jeszcze dodatkowy filtr przeciwsłoneczny, to lepiej będzie chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV.
  • Dodatkowe akcesoria dołączone do wózka spacerowego mogą stanowić dużą zachętę do wyboru konkretnego modelu. Z przydatnych rzeczy na pewno przyda się uchwyt na kubek, folia przeciwdeszczowa oraz osłona na nóżki, która ochroni dziecko w zimniejsze dni.
 • Dodatki do wózków
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 281 elementów
Pokazuje 1 - 30 z 281 elementów