Jakie powinno być idealne łóżeczko dla dziecka?
Jakie powinno być idealne łóżeczko dla dziecka?

Łóżeczko towarzyszy dziecku w najważniejszych momentach – od urodzenia po pierwsze lata życia. Jest miejscem wypoczynku, zabawy i rozwoju nowych umiejętności. Wybierając łóżeczko dziecięce, powinno się wziąć pod uwagę cechy takie jak bezpieczeństwo, trwałość i praktyczność.

Cechy idealnego łóżeczka

Wybór łóżeczka dziecięcego nie jest łatwy, biorąc pod uwagę dostępność bardzo wielu modeli na rynku. Można jednak wyróżnić kilka właściwości, decydujących o tym, czy produkt zaspokoi wszystkie potrzeby zarówno dziecka, jak i rodzica. Oto cechy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie łóżeczka dziecięcego:

  1. Wykonanie z trwałych i bezpiecznych materiałów - najlepsze jest antyalergiczne, naturalne drewno a w wykończeniu ekologiczne farby wodne.
  2. Zaokrąglone krawędzie – eliminuje ostro zakończone brzegi mebla, zwiększając bezpieczeństwo dziecka.
  3. Regulacja wysokości materaca - pozwala dostosować łóżeczko do wieku dziecka. Najwyżej położony materac jest odpowiedni dla niemowląt. Średni poziom dostosowany jest do dzieci siedzących a najniższy, do stojących.
  4. Wyjmowane szczebelki - są niezbędne do tego, aby straszy maluch mógł samodzielnie wejść i wyjść z łóżeczka.
  5. Dolna szuflada - czyli dodatkowe miejsce do przechowywania pieluch, kosmetyków i innych akcesoriów dziecięcych, które powinny być w zasięgu ręki.

Łóżeczko dziecięce do zadań specjalnych

Oprócz klasycznych łóżeczek dziecięcych można też zdecydować się na bardziej skomplikowane konstrukcje. Gdy mebel posiada demontowane szczebelki, może pełnić funkcję tapczanika dla starszego dziecka. Są również i takie łóżeczka, które wraz z szufladą, komodą i przewijakiem tworzą jedną bryłę, którą w zależności od potrzeb, można zdemontować.

Łóżeczka z oferty naszego sklepu posiadają nie tylko najważniejsze cechy, ale są też dostępne w wielu kolorach i kształtach. Ich zaletą są również konkurencyjne ceny.