Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe BeSafe
Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe BeSafe

Marka BeSafe to jeden z czołowych, norweskich producentów fotelików samochodowych o najwyższych parametrach bezpieczeństwa. Firma zajmuje się ich produkcją od 1963 roku. Ponad 56 lat doświadczenia BeSafe pozwoliło stworzyć foteliki samochodowe i akcesoria, wykorzystujące w swojej budowie najnowocześniejsze technologie. Najważniejszym priorytetem firmy przez cały okres działalności jest bezpieczeństwo dzieci, także Twoich.

Doskonałe wyniki testów bezpieczeństwa fotelików BeSafe

BeSafe inwestuje w badania i rozwój, aby uzyskać najwyższą jakość fotelików. Pomaga w tym ścisła współpraca z instytucjami i organizacjami na całym świecie. Wszystkie foteliki samochodowe BeSafe poddawane są również rozmaitym badaniom uwzględniającym bezpieczeństwo dziecka, uzyskując w wielu z nich najlepsze wyniki. Marka może pochwalić się imponującymi wynikami w najważniejszych testach:

 • Plus test - oceny wybranych 7 fotelików: bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.
 • Stiftung Warentest - oceny wybranych 11 fotelików: dobry i zwycięzca testów w grupie.
 • ADAC – oceny wybranych 4 fotelików: dobry, najwyżej oceniany w kategorii 4-12 lat i zwycięzca testów w grupie.
 • TCS (Swiss Automobile Club) - oceny wybranych 7 fotelików: rekomendowany i mocno rekomendowany.
 • Auto Motor and Sport - oceny wybranych 3 fotelików: rekomendowany.
 • WHICH? - oceny wybranych 4 fotelików: najlepszy zakup.
 • EURO NCAP - oceny wybranych 2 fotelików: rekomendowany.

Pełną listę wyników testów fotelików BeSafe znajdziesz tutaj.

BeSafe na przełomie ostatnich lat stała się również laureatem wielu nagród. Wśród nich można wymienić zwycięstwo w konkursach takich jak Baby Innovation Award (kategoria „Care”), IF Design Award, Red Dot Design Award czy Award for Design Excellence.

Cechy fotelików BeSafe

Każdy fotelik BeSafe stworzony jest z myślą o spełnieniu rygorystycznych norm bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zapewnieniu dziecku maksymalnego komfortu. W procesie produkcji marka wykorzystuje wiele innowacyjnych technik i patentów, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Najważniejszymi cechami fotelików samochodowych BeSafe jest najwyższe bezpieczeństwo, wygoda dzieci i łatwość użytkowania sprzętu.

Innowacje w fotelikach samochodowych BeSafe:

 • wskaźniki wizualne i dźwiękowe, informujące o prawidłowym montażu fotelika,
 • wzmocnione ochrony boczne (Side Impact Protection), które przy uderzeniu bocznym zmniejsza obciążenie głowy i szyi dziecka,
 • foteliki samochodowe rosną razem z dzieckiem – możliwość regulacji szelek, zdejmowane poduszki i pozycja spania,
 • opatentowana technologia, która zapewnia dziecku więcej miejsca na nogi w fotelikach do jazdy tyłem,
 • zintegrowana noga podpierająca w fotelikach do jazdy tyłem chroni i stabilizuje,
 • inteligentny system z magnesami w uprzęży, regulowane ramiona ISOfix czy łączenie jednej bazy ISOfix z dwoma fotelikami ułatwiający codzienne użytkowanie.

Homologacja iSize

Wszystkie nowe foteliki BeSafe spełniają wymogi homologacji i-size, która za kilka lat będzie normą trwale obowiązująca na terenie Wspólnoty Europejskiej. Założeniem tej regulacji jest zastąpienie dotychczasowych grup wagowych, np. 9-18kg kryterium wzrostu wyrażonego w centymetrach np. 40-105cm, oraz wprowadzenie obowiązku jazdy tyłem do 15 miesiąca życia. Spełniając te kryteria jesteśmy w stanie zapewnić najbezpieczniejsze foteliki dla noworodka, a także najbezpieczniejsze warunki podróży dla starszych dzieci.
Dodatkowo iSize, czyli norma R129, stawia wyższe wymagania dla fotelików w testach zderzeniowych, oraz ma zapewnić pełną kompatybilność z samochodami oznaczonymi logiem iSize.

Foteliki BeSafe i akcesoria w sklepie edzidzius.pl

Szeroka oferta naszego sklepu obejmuje foteliki dla niemowląt, foteliki do jazdy przodem w wersji 0-18 kg, 0-25 kg, 9-18 kg, a także foteliki dla dzieci o wzroście 100-150 cm i do jazdy tyłem. Klienci mogą również wybrać praktyczne akcesoria typu adapter do pasów, lusterko do obserwacji dziecka, osłonki przeciwsłoneczne, ochraniacz na fotelik samochodowy, poduszka podtrzymująca głowę w foteliku czy baza ISOfix.