Wózki spacerowe Chicco
Wózki spacerowe Chicco

Wybór odpowiedniego wózka spacerowego nie jest sprawą prostą. Zwłaszcza niedoświadczony rodzic nie wie na co zwrócić uwagę, co jest istotne w późniejszym użytkowania spacerówki. Zazwyczaj kiedy kupujemy wózek po raz pierwszy kierujemy się albo opiniami znajomych albo rozpoznawalnością i renomą marki.

Co więcej, rodzic stoi przed pokusą zakupu taniego wózka na allegro co może potem skutkować niezadowoleniem. Tani wózek kupiony na aukcji internetowej na pewno nie spełni naszych oczekiwań.

Przed zakupem wózka należy przemyśleć kilka kwestii.

 • Czy interesuje nas wózek dwa w jednym, który dzięki możliwości rozbudowy o funkcję spacerówki, daje pewne oszczędności. Nie trzeba kupować dwóch wózków osobno, a to pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.
 • Jednak należy podkreślić, że wózki spacerowe w pakiecie 2w1 czy 3w1 mają pewne ograniczenia. Są to na pewno wózki mniej wygodne niż samodzielne spacerówki. Jest to też mniej trwałe rozwiązanie - konstrukcja jest mniej stabilna.
 • Wygoda dziecka. Jeśli dziecko jest już starsze i w wózku ma spać, to warto zwrócić uwagę na siedzisko. Jego długość i szerokość to najważniejsze cech. Co do wyściółki to jest to kwestia drugorzędna. Zawsze można dokupić matę do wózka, która poprawi komfort użytkowania.
 • Otwieranie oparcie - czy siedzisko jest sztywne kubełkowe, czy też oparcie jest ruchome na tasiemki lub rozkładane na dzwigience. Ma to wpływ na komfort snu dziecka.
 • Koła i amortyzacja to kolejna kwestia którą należy rozważyć.
 • Ogólnie mamy kilka typów kół: zwykłe plastikowe oraz bezobsługowe żelowe i gumowe dmuchane. Gdy wózkiem planujemy poruszać się tylko w mieście to zwykłe koła w zupełności wystarczą. Jednak gdy wózek jest kupowany z przeznaczeniem do długich spacerów, to gumowe dmuchane kółka bedą w tym wypadku optymalne.
 • Daszek przeciwsłoneczny to ważna rzecz. Dobry daszek może w awaryjnej sytuacji ochronić też dziecko przed drobnym deszczem. Ważny jest też filtr przeciwsłoneczny, im wyższy tym lepiej będzie chronić przed szkodliwym promieniowaniem UV.
 • Dodatkowe akcesoria mogą stanowić poważną zachętę do wybranie konkretnego modelu. Z przydatnych na pewno przyda się uchwyt na kubek oraz folia przeciwdeszczowa.
 • Podstawowe parametry, takie jak waga wózka czy wymiary też powinny być brane pod uwagę przy wyborze optymalnego wózka spacerowego.

Wózki spacerowe Chicco optymalnym wyborem

Wózki marki Chicco należą do grona tych, które cieszą się renomą i uznaniem wśród użytkowników. dzieje się tak dla tego, że są to przemyślane i bardzo dobrze wykonane konstrukcje.

Przyjrzyjmy się jakie wózki spacerowe oferuje firma Chicco.

 • LITE WAY 3 solidna parasolka do 22 kg, staranne przeszycia i detale z eko-skóry sprawiają, że design jest stylowy i niepowtarzalny. 
 • OHlala 2 nowoczesny i przyciągający wzrok, wygodny zarówno dla rodziców, jak i dzieci, zgodny ze standardami bezpieczeństwa Chicco. Od dziś jest jeszcze bardziej kompaktowy po zamknięciu, dzięki składanej rączce.
 • Kwik One to praktyczny i intuicyjny wózek składany jedną ręką. 
 • Fully - wszechstronny, wygodny i radzący sobie na różnych nawierzchniach. Jednym ruchem można zmienić ustawienie siedziska - przodem lub tyłem do kierunku jazdy, lub, w kilku prostych krokach, przekształcić siedzisko w półsztywną gondolę.